cestování a výpravy po zemích, městech, vodách pod plachtami i s pádlem v ruce, lukostřelba a jiné aktivity

Zimní stovka – 30.1.2016

107,54km

Čekal jsem, až se trochu víc rozední, takže jsem vyjel až po osmé ráno. Do Kolína pohodová cesta, jenom jsem zastavil v krámku pro limonádu, u paní, co zametala před vchodem. Důchodkyně, co místo aby se trápila doma, stará se o krámek a přikládá polínka do maličkatých kamínek. Za to dostane elektronickou evidenci tržeb, aby neotravovala a byla pěkně doma. Krámek skončí.

100km_kolín_1100km_kolín_2100km_kolín_3

V kolíně jsem dokodrcal po čičistone k mostu. Krásný den. Jedu na Starý Kolín a pak mne čeká nekonečný skoro desetikilometrový kopec do Miskovic a až pod rozhlednu. Smutné na tom je, že meteorologům to vyšlo a dost fučí – protivítr 8-10m/s. Má rychlost se rapidně snižuje a po rovinkách kde normálně jedu 25-30 km/h se dostávám na přilepšených 18 a navíc mi to rozhazuje přední kolo a štípe do tváří. Dost nepříjemný.

Pauza na pití v hospodě – 5-10 minut, ani nestačím roztát a znova do pedálů.

U Vavřineckého rybníka vidím bílé hřebínky na vlnách; no kapku mne znervózňuje, že se dělají i na zbylém ledu – ale to už snad musí být halucinace z únavy!

V Uhlířských Janovicích dávám opět přestávku na pití a vyrážím zpět. Jedu s hlavou dolů do kopce v protivětru, na tachometru 15 km/h a když zvednu hlavu, tak už jedu po rovině, ale stále toutéž rychlostí. No, musím to dát, a čím jsem blíž lesům i Kostelce, tak je to lepší.

profil_107_rychlost_výška

kolo_2016-02-01-14-10-12

Po 107,54 km slézám z kola a jdu si ještě zaběhat – dávám 20km.