Předpověď byla na Windguru poslední dny stále stejná – v sobotu skoro nic ze severu a v neděli o trošičku víc – stejný směr. Naštěstí se vyplnila jen ta část o chladu a dešti. Sobotní rozjížďka se startovala do pěkných 5-6 metrů jihozápadního větru. Ten se během dvou rozjížděk rozfoukal na 7 metrů a začaly se dělat vlny. Trať byla postavena od jachťáku směrem k přehradě a délka rozjížďky byla asi třičtvrtě hodiny. Na vodě dominoval jasně Adam Brestovský s Andreou, o další pozici jsme se bili s Honzou Hlavsou, který jel se Samuelem na „Vašově Fačendě“ a s Karlem a Honzou, zatímco zpovzdálí nás sledoval Petr Růžička s Annou a ještě jedna loď, která ovšem během několika rozjížděk vzdala. Po druhé rozjížďce se vítr stočil na severoseverozápadní a Maroš Babjak přestavěl trať tak, že bílá bójka byla pod břehem a to se stalo několikrát osudným Honzovi Hlavsovi, který tam víckrát ztratil pozici. Vítr poněkud zesílil a do skluzu se lodě dostávaly na bočák i bez spinakru a stoupačky se velmi vylehávaly a lodě narážely do vln. Po pěti rozjížďkách jsme jeli na břeh, unavení jak gymnasti z cirkusu, ale jak je na Maře dobrým zvykem, čekala nás „fazuľová polievka a kuriaci rezeň se zemiakmi“. Po sobotě byl jednoznačně první Adam, druhý já se Jimem, o bod za námi Honza Hlavsa a za ním Karel s Honzou.
Po jídle jsme poseděli s Adamem na Limaru a zavzpomínali na časy, kdy jezdilo na takovémhle závodě minimálně dvoumístné číslo domácích lodí.

V neděli bylo na vodě zrcadlo, slunce svítilo a vypadalo to na koupací čekání na vítr. Jenže úderem jedenácté se hladina zčeřila, a když jsme se dostali na vodu, tak už foukalo zase přes 5 metrů. Vítr, západní, zesiloval. Při neúčasti Petra Růžičky, kterému onemocněla kosatnice to byl boj o druhé, třetí a čtvrté místo, kdy za sílícího větru mizely rozdíly mezi „kelímky“ a dřevěnkami takže Karel s Honzou ztráceli méně na stoupačkách a zbytek doháněli stabilními rychlými bočáky a zaďáky. To se také stalo osudným při druhé rozjížďce, kdy se nečekaně vynořili na první stoupačce do souboje mezi mnou a Honzou Hlavsou a jelikož jsem je neviděl tak jsem si o jejich levobok načechral příď lodě a musel jsem točit. Jim se naštěstí nic nestalo – odřený lak ještě jde. Tím bylo před poslední rozjížďkou jasné, obzvlášť když odstoupil Adam, že poslední rozjížďka rozhodne o pořadí na stupních mezi námi a Honzou Hlavsou. Po první stoupačce měl náskok asi deset metrů, otáčíme, sleduju za námi Honzu a Karla – utrhli výtah spinkaru a jsou v háji, snažíme se honit Honzu Hlavsu – má na spodní bójce dvacet metrů a tak točíme do stoupačky a obracíme dřív – jeho nechávám jet pod prám – doufám, že tady bude třeba rychlejší proužek. Jedeme v lajně 40m od sebe vyvěšení, něco nastoupám, ale jestli jsem ukrojil z náskoku pět metrů, tak je to moc. Karusel zkoušíme rovnou halzovat, ale nepomohlo to. Dole na bójce mají náskok 30m a já vím, že musím zkusit jet extrémní křídlo pod prámem a ztrácím… Točíme jedničku a už mají náskok 50-60 metrů – ale Jim hodí spinakr, fouká bočák jdeme do lehkého skluzu a kapku jsme k raumový bójce nahnali. Honza Hlavsa ještě pokračuje a pak teprve halzuje – asi chce mít rychlejší bočák, ale já skoro líznu bójku při halze, kašlu na Jima a spinakr, dotáhnu kosatku a přitáhnu otěž hlavní plachty a na pár metrech mám loď ve skluzu a Jim zázrakem za chvíli vyrovná spinakr po přehození pně a dostáváme tvrdý poryv, který rozpálí loď po vlnách – oba vyvěšení z lodě, která se řítí neuvěřitelnou rychlostí v plném skluzu na bójku – okem sleduju, jak jsme mnohem rychlejší než Honza – a taky že jo – celej raum netrval snad ani minutu při té rychlosti a jsme před Hlavsou o dva metry na trojce bójce – točím a držím si ho pod sebou. Odpadl a otočil – sleduju jestli to nebylo předčasné – asi ne, tak taky točím, ale on už má rychlost, přitahuju a deset metrů od sebe se řítíme k cílové čáře – těch stopadesát metrů stoupačky, vyvěšení – jestlipak ta čára hraje pro něj nebo pro nás? Dva hvizdy krátce po sobě – kdo byl dřív? Honza Hlavsa, o dvacet centimetrů… Sice to mrzí, ale byl to souboj do posledního metru poslední rozjížďky „a vo tom to je…“
Škoda jen, že účast slovenských lodí byla slabá.
Honza

Výsledky:
1. Brestovský Adam – Brestovská Andrea (1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, DNS)
2. Hlavsa Ján – Barényi Samuel (2, 2, 3, 3, 4, 2, 2, 1)
3. Machovský Jan – Klát Roman (3, 3, 2, 2, 2, 3, 4, 2)
4. Vacula Karel – Vacula Jan (4, 4, 4, 4, 3, 4, 3, DNF)
5. Oršula Peter – Oršulová Mária (DNF, DNF, DNS, DNS, DNS, 5, 5, 3)
6. Růžižka Peter – Betková Anna (5, 5, 5, DNS, DNS, DNC, DNS, DNS)