cestování a výpravy po zemích, městech, vodách pod plachtami i s pádlem v ruce, lukostřelba a jiné aktivity

djembe

africké bubnování


djembe_1


Nejsem zavilý přítel afrických rytmů, ale odpřísáhnout můžu, že mě bubnování na djembe plní energií, že vnímání těch rytmů ve mně vyvolává taneční vibrace, staccato rollů pění mou krví a zvuk vyluzující spojení dutého kmene a kůže rozechvívá pocity skrze celou mou duši. Společné hraní rytmů, prolínající se a souznící vymazává starosti a dovoluje vypnout mysl a být jenom součástí těch zvuků a energetických vln. To si užívám.


Nápad začít hrát na djembe není z nápadů, na kterých bych dlouho pracoval, ale vlastně je to náhoda. Hrát jsem začal jen pro to, že jsem chtěl zjistit, jak se hrají správné údery a tak jsem zašel na zkušební hodinu k Honzovi s tím, že mi to bude stačit, a že tohle bude jediná hodina. Že s lidmi, co mají rádi tuhle hudbu, si nemám co říkat. No a tak jsem tam zašel, a zůstal, s jednou z nejlepších účastí. Mým cílem bylo zlepšit své nevalné rytmické dovednosti, držet tempo a zapojit tyto nabyté znalosti do jiných muzikálních experimentů. Škoda, že se to nedaří.


s kým hraju


údery:

bas, slap, tom a flam

zvuk:

krása zvuku je, to co mne okouzluje a od čeho mě bolí ruce a mám modřiny na dlaních – ale stojí to za to… ale ještě víc mne baví to dotahování a vypínání bubnu za účelem dosažení správné výšky tónu – té, co se mi líbí a co mi libě zní… protahování lanka a tahle manuální činnost, to mi k tomu prostě patří…


Mé bubínky:

začínal jsem s tímto cestovním bubínkem

meinl

teď hraju na střední buben od Honzy

djembe_2