cestování a výpravy po zemích, městech, vodách pod plachtami i s pádlem v ruce, lukostřelba a jiné aktivity

Bratislava 19.3.2017

Vždycky jsme chtěli vidět UFO. Tentokrát se nám to podařilo na mostě v Bratislavě – kvůli tomu jsme tam jeli. No, je fakt, že už jsem viděl lepší vyhlídky, ale i tak to stálo za to, stejně jako se mi líbil zajímavý výtah v té jedné opěrné noze věže, která je součástí mostu SNP (zkratka znamenající: Si Normálne Pako).

klasický pohled

industriální pohled

krajinářský pohled

konečně UFO!

Přešli jsme ho a Hviezdoslavovým náměstím se dostali do centra starého města. Je sice malé, ale krásné. Já byl spokojený, obzvlášť po jídle a po ochutnání několika různých piv z minipivovarů, jimiž se centrum hemžilo. Holky si koupily cetky (tím myslím takové ty hadříky na sebe).

trochu uměleckého ducha

Od Michalské věže jsme se vraceli zadem, zde byly budovy na spadnutí, ale jinak to nebylo špatné – opravdu jsem tomu měl blízko a vlastně, co by ne, vždyť jsme bývalí bratři (a já nějak neumím rozumět slovnímu spojení „bývalí bratři“ – protože ať si politici říkají co chtějí, tak je to oxymóron). Bratislavský hrad, kam jsme vylezli, mne nepřekvapil a ani nezklamal, totiž asi takhle: zklamaný jsem byl vždy z toho, že je to takový krychlokvádr se čtyřmi věžemi – no a skutečně je. Nic víc a nic míň. Jen jsem aspoň nakoukl na nádvoří. Obdélník. Prázdný. U jedné strany studna. Tady se mohla točit ta epizoda z majora Zemana, ale nic víc. Prošli jsme zahrady a vraceli se zpět dolů k mostu a poslední, závěrečnou hezkou chvílí bylo místní pivo Le Šenk.

hradní pohled